21 Mayıs 2012 Pazartesi

Github'dan Ücretsiz Özel Depo

Github geliştiriciler arasında oldukça yaygın. En popüler projeleri Github üzerinden takip edip yeniliklerden haber olabilmenin yanında; siz de bu projelerin katkıcısı olup (collabrator), yazılımkariyerinize yön verebilirsiniz.Github geliştiriciler arasında oldukça yaygın. En popüler projeleri Github üzerinden takip edip yeniliklerden haber olabilmenin yanında; siz de bu projelerin katkıcısı olup (collabrator), yazılım kariyerinize yön verebilirsiniz.

Ama bilindiği üzere, Github'da private(özel) depolar ücretli. Ücretsiz planda yalnız, genel(public) depoları kullanabiliyorsunuz. Genel (Public) depolarda, katkıcılarınıza siz onay verebiliyorsunuz ancak kodlarınız ve güncellemeleriniz herkes tarafından görünebilir oluyor.
Yandaki ödeme tablosundan da görebileceğiniz gibi, fiyatlar gayet makul. Mikro plan bizim şirketiçi ihtiyaçlarımızı ziyadesiyle karşılıyor.

Fakat bizim esas vermek istediğimiz haber, Mikro plan olanaklarına, üstelik ücretsiz olarak sahip olunabileceği.


Eğer, öğrenci iseniz ve @edu uzantılı bir eposta adresiniz varsa, www.github.com/edu bağlantısı üzerinden, ücretsiz özel (private) depo talebinde bulunuyorsunuz. İki-üç gün içerisinde talebiniz cevaplanıyor ve iki yıl süre ile kullanabileceğiniz 5 adet özel (private) depo hakkı, hesabınıza tanımlanmış oluyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüleceği üzere, tanımlanmış depo hakkınız ve ayrıntıları size bir eposta ile bildiriliyor.

Bu yazının yazılmasına vesile olan değerli ağabeylerim Tayfun Öziş ERİKAN ve Onur Özgür Özkan'a sonsuz teşekkürler.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Paylaşımlarınıza ekip olarak destek çıkıyoruz ve begenmeye Sürmeboru olarak devam edecek.